Android Telefonu Uzaktan Kilitleme ve Kontrol

Android Telefon Uzaktan Kontrol.


Android telefonları uzaktan kontrol etmek ve silmek Google'ın en yeni hizmetlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Böylece telefonunuzun zilini internet tarayıcınızdan çaldırmak, içindeki bilgilerin tamamen silinmesini ve fabrika ayarlarına dönüşü sağlamak ve telefonunuzun konumunu harita üzerinde görmek mümkün hale geliyor. Dilerseniz adımları nasıl tamamlayacağınıza bir göz atalım.
Telefondan Gerçekleştirilmesi Gereken Adımlar
Google'ın bu hizmetlerinden faydalanabilmek için telefonunuz henüz elinizde iken bazı işlemleri tamamlamalısınız. Bunun için ilk olarak cihazınızın uygulamalarının yer aldığı uygulama çekmecesini açmalısınız. Çekmecede "Google Ayarları" adlı ikonu ve uygulamayı göreceksiniz. Bu uygulamaya tıklayarak devam ediyoruz.


Google Ayarları uygulamasına girdiğinizde karşınıza bir menü gelecektir. Bu menüde yer alan "Android Cihaz Yöneticisi" seçeneğine dokunarak ilerliyoruz.


İşte karşımızda cihazımızda uzaktan kontrolü aktifleştirecek olan seçenekler. "Bu cihazın konumunuuzaktan bul" ve "Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver" seçeneklerinden her ikisini de işaretlerseniz cihazınıza uzaktan her iki işlemi de uygulayabilir hale gelirsiniz.

Bilgisayardan Tamamlanması Gereken Adımlar
Telefondaki adımları tamamladığımıza göre sıra geldi bilgisayarımız üzerinden gerçekleştirmemiz gerekenlere http://play.google.com adresinden telefonunuzda kullandığınız Google hesabı ile giriş yaptıktan sonra hemen ekranın sağ üst kısmında bir çark işareti göreceksiniz.


Bu çarka tıkladığınızda hesabınıza dair ayarları içeren bir menü karşınıza çıkacaktır. Menüde yer alan "AndroidCihaz Yöneticisi" seçeneğini tıklayarak bu adımı da geçmemiz gerekiyor.


Google'ın bu noktada sizden bir talebi olacak. Android cihaz yöneticisinin konum belirlemekte bilgileri kullanıp kullanamayacağını sizlere soran bu ekranda da "Kabul et" butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Son adımı da tamamladığınızda karşınızda telefonunuzun Google Haritalar üzerinde hangi konumda tespit edildiğini kolayca görebilirsiniz. Belli bir sapma payı olan bu bölümde, cihazınızın görülebilmesi için internete bağlı olması gerektiğini unutmamalısınız. Eğer kaybolduysa veya çalındıysa cihazınızın 3G veya Wi-Fi bağlantısı aktif olmak zorunda. Aksi taktirde maalesef Google'ın konum belirleme hizmetlerinin çalışması mümkün olmayacaktır. Özellikle telefonunu farklı konumlarda unutanların bu hizmetten ziyadesiyle faydalanacağına inanıyorum.


Harita ekranının hemen sol üst köşesinde aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan menü bulunuyor. Bu menü hem kaybolma hem de çalınma durumlarında işinizi görecektir. "Zili Çaldır" butonuna basarsanız cihazınız 5 dakika boyunca en yüksek ses seviyesinde çalacaktır.

Eğer telefon çalındıysa yahut kaybolduğu konuma da kısa sürede gitme şansınız yoksa "Sil" butonunu kullanarak hafızasındaki tüm bilgilerin tamamen silinmesini de sağlayabilirsiniz. Bu buton telefonunuzu tamamen fabrika ayarlarına döndürecektir ve bu nedenle dikkatli bir şekilde kullanmanızı öneriyorum.

Etiketler :

Yorumları göster
Yorumları gizle

11 yorum:

 1. Çok güzel Olmuş admin Bey !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eyvallah kardeşim bilgilendirme amaçlı paylaşılmıştır :)

   Sil
 2. Adsız9/02/2013

  süpermiş Admin Bey (Y)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz. Ama bir ricamız var bir daha ki sefere Facebook adresinizle yorum yapınız veya Gmail ile.

   Sil
 3. Harika la admin dostum

  YanıtlaSil
 4. Harika la admin dostum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlarının devamını bekleriz kanke. :)

   Sil
 5. Admin bu çok güzel paylaşımdı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Android kullanıcıları için yararlı gerçekten. :)

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

OoOoOo kimleri görüyorum!

Bloğuma hoşgeldin değerli misafirim. Sana küçük bir haberim var!

Sen de beni Instagram'dan takip ederek en yeni gelişmelerden haberdar olabilirsin.

HEMEN TAKİP ET!

×