Siber Saldırıları Gerçek Zamanlı Olarak İzleyin

Siber Saldırıları Gerçek Zamanlı Olarak İzleyin

Norse Map Attack

Amerika merkezli güvenlik şirketi Norse, dünya çapında 40 ülkede yüzlerce konumdaki darkneti saniye saniye takip ediyor. Bu ağlardan topladığı bilgiler ve analizlerle oluşturduğu gerçek zamanlı harita ise dünya çapında siber saldırıların ne boyutlarda olduğunu gözler önüne seriyor.

Saldırıların kaynağının, türünün ve yönünün gösterildiği haritada, Çin en çok siber saldırıyı gerçekleştiren ülke olarak ilk sırada yer alıyor. Saldırıların en sık yöneltildiği ülke ise Amerika Birleşik Devletleri. ABD aynı zamanda en çok saldırıyı gerçekleştiren ikinci ülke konumunda olmasıyla dikkat çekiyor.

Türkiye’de ise saldırıların yoğunlaştığı merkezler Ankara ve İstanbul olarak göze çarpıyor. Amerika, Rusya ve Avrupa’nın yanında Avustralya Türkiye’den saldırıların yönlendirildiği popüler bir adres.

Norse’un dünyanın hack savaşını gerçek zamanlı olarak sunduğu haritası ise burada.

Bu yazıyı neden yayınladığımız birçoğunuz anlamışsınızdır. Son zamanlarda Türkiye'ye çok fazla siber saldırı yapılmaya başlandı. Redhack ve Anonymous hack grupları Türkiye'ye yoğun saldırı yapmakta buna cevaben Ayyıldız Tim başta olmak üzere Rusya sitelerine saldırıya İlleg4lizm ekibi de katıldı.
Yorumları göster
Yorumları gizle

6 yorum:

 1. Bunlar anlık mı hocam?

  YanıtlaSil
 2. Adsız2/04/2016

  türk hack grupları içinde en iyisi bence THT

  YanıtlaSil
 3. Güzel de çok kasıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Donma problemini bende yaşadım fakat eğer bu olaylara ilgi duyanlar varsa bence onlar için bu durumun problem olacağını sanmıyorum :).

   Sil

OoOoOo kimleri görüyorum!

Bloğuma hoşgeldin değerli misafirim. Sana küçük bir haberim var!

Sen de beni Instagram'dan takip ederek en yeni gelişmelerden haberdar olabilirsin.

HEMEN TAKİP ET!

×