Vloglar Hızla Blogların Yerini Alıyor

Vloglar Hızla Blogların Yerini Alıyor

Sosyal medya kullanımının günden güne artış gösterdiği bir ülkede yaşamaktayız. Hemen hemen teknoloji çağından olmayan 60-70 yaşlarındaki insanlar bile artık Facebook'ta durum paylaşabiliyor, Twitter'da DM atıyor, Instagram'da takibe takip yapıyorlar. Sözün özü iyisiyle kötüsüyle hayatımızın bir parçası haline geldiler ve olmazsa olmaz listelerinde kendilerine zirvede yer ayırmayı başarabildiler.

Hal böyle olunca insanlar okumayı unuttu bilgiyi Youtube'de, Instagram'da vs. aramaya başladı (ne yazık ki bu kervana ben de dahilim :/). Bundan en çok nasibi alanlar ise yine bizim gibi blog ve website sahipleri oldu. Bu durum yazarların ve editörlerin yeni bir içerik üretme şevkinin kırılmasında ciddi rol oynamaktadır.Peki Nasıl Dağdan Gelip Bağdakini Yerinden Etti?

Hiç kuşkusuz blog yazarlığına göre daha kolay ve basit. İkincisi daha kolay şekilde daha çok kitleye ulaşabiliyorsunuz. O ulaşılan kitle size eli boş gelmiyor tabii ki altı haneli gelir elde etmek mümkün. Blogger veya başka bir blog yazmanıza imkan tanıyan platformlardaki gibi az çok kod bilgisine sahip olmanıza da gerek yok, sadece kameranızın olması bile yeterli olacaktır (montaj yapmadığınızı düşünürsek.)

"Said, ballandıra ballandıra anlattın be hacı." Dediğinizi duyuyorum. Okumaya devam!

Bu İşin Meşakkatli Yanları Neler?

Sizi gerçekten severek izleyecek insanların olmasını istiyorsanız eğer kaliteli, özgün ve ilgi çekebilme potansiyeline sahip içerik üretmeniz gerekir. Üstelik bunu da düzenli yapmak gerekir. Vee belki en zor kısmı montajdır. Video düzenleme programlarını kullanmayı bilmeyen biri bence hiç bu işe hiç kalkışmamalı. Dislike butonunu da unutmamak lazım sonuçta saatlerinizi verip ortaya çıkardığınız içerik istediğiniz gibi beğenilmez ise psikolojik etkisi kötü olabilir.

Cümlelerimin yavaş yavaş sonuna gelirken yazmak istediğim son bir - iki şey var. Vlog'ların, Vlogger'ların günden güne artması aslında güzel bir durum. Çünkü yenilikler her zaman için güzel görünebilir ancak hala okunmayı, ziyaret edilmeyi bekleyen internet siteleri var. Bunlara tamamen sırt çevrilmemeli.

Hayatınızdan yenilikler eksik olmasın! Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile (yaklaşık 2-3 ay sonra yani) şen ve esen kalın.

Hiç yorum yok:

OoOoOo kimleri görüyorum!

Bloğuma hoşgeldin değerli misafirim. Sana küçük bir haberim var!

Sen de beni Instagram'dan takip ederek en yeni gelişmelerden haberdar olabilirsin.

HEMEN TAKİP ET!

×